Dyplom czy lista umiejętności?
Należy się spodziewać, że w perspektywie najbliższych kilkunastu lat wyuczony zawód zastąpi zestaw potwierdzonych kwalifikacji, potrzebnych na danym stanowisku. Biorąc pod uwagę postęp technologii i tempo zmian, wymagać one będą ciągłej nowelizacji i modernizacji, dlatego też trzeba będzie stale się dokształcać. Na szczęście dla firmy czy pracownika nie musi oznaczać to dodatkowych wydatków, bowiem pracodawcy mogą skorzystać z dofinansowania w ramach projektów takich jak nasz, czyli „Przepis na Rozwój”.
Jakub Kobyliński, Dyrektor Zarządzający w firmie HRP
Analizując wzrost zatrudnienia w zawodach związanych z szeroko pojętą organizacją czasu wolnego: fitness, turystyka, rekreacja czy usługami opiekuńczymi i medycznymi widać wzrost znaczenia inteligencji emocjonalnej: empatii, umiejętności współpracy w grupie, komunikacji z innymi, elastyczności w działaniu. Odpowiednie relacje z drugim człowiekiem, współpracownikiem czy klientem stają się kluczowe.
Jakub Kobyliński, Dyrektor Zarządzający w firmie HRP
Inteligencja emocjonalna i co dalej?
Z punktu widzenia firm z sektora MŚP, do których kierujemy większość naszych projektów, zdolność do operowania w zróżnicowanym środowisku kulturowym nie wydaje się istotna. Zapominamy jednak, że dotyczy to nie tylko osób z innych krajów, ale i różnych pokoleń. Czasem w jednym zakładzie pracują 4 różne pokolenia. Stworzenie z nich zgranego, harmonijnego zespołu, gdzie potencjał każdego z pracowników jest optymalnie wykorzystany, to nie lada wyzwanie.
Jakub Kobyliński, Dyrektor Zarządzający w firmie HRP
Specjalista od zarządzania zmianą
Wszystkiego można się nauczyć i wyćwiczyć, a dla kadry zarządzającej z terenu województwa mazowieckiego i lubelskiego mamy kolejny projekt: „Przepis na Menedżera”.
Jakub Kobyliński, Dyrektor Zarządzający w firmie HRP