Od sektora medycznego wymagamy precyzji w każdej dziedzinie, ponieważ to od niej właśnie niejednokrotnie zależy ludzkie życie i zdrowie. Każdy, nawet najbardziej doświadczony lekarz, rehabilitant czy ratownik potrzebuje jednak profesjonalnego sprzętu, który umożliwi mu wykonywanie jego obowiązków. Jakie standardy powinien spełniać materiał mogący być idealnym fundamentem dla profesjonalnych rozwiązań w obrębie wyposażenia medycznego?
Łóżka szpitalne, urządzenia dedykowane rehabilitacji, specjalistyczne lampy – sprzęt medyczny powinien być nieskazitelny pod każdym względem, żeby maksymalnie ułatwić personelowi medycznemu przeprowadzanie zabiegów, a pacjentom umożliwić jak najbardziej komfortowy powrót do zdrowia. Różne obszary wyposażenia gabinetów i oddziałów stawiają przed poszczególnymi elementami różne wymagania, a aluminium jest w stanie spełnić większość z nich – nawet tych najbardziej rygorystycznych.
Sprzęt medyczny nie do zdarcia
Aluminium użyte w produkcji sprzętu diagnostycznego sprawia, że jego konstrukcja staje się lżejsza, a przez to łatwiejsza w użytkowaniu. Maszyny rentgenowskie, przyrządy medyczne czy stacje dializ w związku z obsługą niejednokrotnie dużej ilości pacjentów muszą być mobilne i wytrzymałe. Podobne natężenie kilku do kilkunastu zabiegów dziennie dotyczy foteli dentystycznych, krzeseł i siedzisk w laboratoriach medycznych czy wyposażenia pracowni okulistycznych. Wszystkie te rozwiązania dzięki zastosowaniu lekkiego aluminium stają się poręczniejsze w użyciu, a przede wszystkim niezawodne i niezwykle trwałe.
Doskonałe wsparcie w rekonwalescencji
Aluminium to materiał, który z powodzeniem wspiera nie tylko służby medyczne, ale również pacjentów. Sprawdza się idealnie podczas konstruowania nowoczesnych łóżek szpitalnych, które muszą sprostać różnorodnym wymaganiom rekonwalescentów, biorąc pod uwagę ich schorzenia, mobilność, wagę oraz specjalne potrzeby, np. konieczność zastosowania solidnych barierek ochronnych.
Dzięki swojej niskiej masie (aluminium jest trzy razy lżejsze od stali i miedzi) pozwala również na obniżenie wagi produktu, dlatego jest głównym materiałem stosowanym przy tworzeniu sprzętów rehabilitacyjnych. Z uwagi na lekkość i wytrzymałość stanowi niezawodną pomoc podczas rehabilitacji. Wózki inwalidzkie, wyciągi, chodziki i balkoniki wykonane z aluminium są nie tylko stabilne i wytrzymałe, ale również mobilne i bardzo poręczne.
Lekki materiał, pewny partner
Aluminium to podstawa wielu jakościowych rozwiązań w sektorze medycznym. Równie ważne jak właściwości materiału są także jego obróbka i kwalifikacje zespołu produkcyjnego. Hydro to firma z wieloletnim doświadczeniem, która od 25 lat oferuje w Polsce kompleksowe usługi z zakresu produkcji połączone z w pełni zintegrowanymi usługami z zakresu wyciskania, malowania, anodowania i obróbki wstępnej, a także zgrzewania, montażu i obsługi technicznej. Tak szeroki zakres prac zapewnia dostęp do wszystkich możliwości w obrębie wytwarzania nawet bardzo skomplikowanego w produkcji sprzętu – Aluminium jest wyjątkowo plastyczne i łatwe w obróbce, dzięki czemu możemy dostarczać lekkie i jednocześnie trwałe rozwiązania idealnie przystające do oczekiwań sektora medycznego. Co więcej, możliwość anodowania produktów sprawia, że elementy powleczone taką powłoką stają się jeszcze bardziej odporne na zużycie i zarysowanie. A to w przypadku często eksploatowanego sprzętu medycznego jest nie do przecenienia – mówi Tomasz Dąbrowski, New Business Development Manager w Hydro Extrusion Poland.
Lekarze, dentyści, rehabilitanci i inni pracownicy służby zdrowia doceniają skuteczność, wygląd i ergonomię sprzętów aluminiowych w codziennej pracy. A to w połączeniu z właściwościami samego materiału sprawia, że na lekkości aluminium można zbudować trwałe rozwiązania, na których można polegać.