Masywne, bez przeszkleń, wykonane ze stali lub aluminium – czy tylko takie drzwi wejściowe zapewniają bezpieczeństwo? Zdecydowanie nie! Dzięki nowoczesnym technologiom w produkcji skrzydeł zewnętrznych z powodzeniem sprawdzają się inne materiały. Jednym z nich jest szkło, które oferuje niepowtarzalne możliwości aranżacyjne. Przy tym drzwi z przeszkleniami – mimo wizualnej lekkości - stanowią równie solidne zabezpieczenie, co ich odpowiedniki wykonane z tradycyjnych tworzyw.
Solidne jak… szkło!
Szkło kojarzy nam się z delikatnym materiałem, który przepuszcza światło, optycznie powiększa wnętrze i daje ciekawe możliwości aranżacyjne. Jego pozorna kruchość sprawia, że nie myślimy o nim jako tworzywie przeznaczonym do produkcji drzwi wejściowych. Tymczasem z powodzeniem może służyć jako baza do wykonania solidnych „bram” domu. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji szkło wykorzystywane w projektach drzwi jest wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Firma OknoPlus posiada w swojej ofercie modele z bezpiecznym pakietem szybowym, które stanowią solidne zabezpieczenie przed nieproszonymi „gośćmi”. Specjalnie utwardzona powierzchnia szkła chroni przed jego rozbiciem oraz sprawia, że drzwi są równie trudne do sforsowania, co wyroby z aluminium, stali czy innych tradycyjnych materiałów.
Drzwi chronione z każdej strony
O walorach użytkowych drzwi decydują również mechanizmy zabezpieczające przed ich niepożądanym otwarciem. Modele z przeszkleniami firmy OknoPlus są wyposażone w zasuwnicę z wielopunktowym ryglowaniem na dole i górze skrzydła. Stanowi ona dodatkową ochronę przed włamaniem. Ponadto w standardzie posiadają podwójną blokadę antywyważeniową. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa możemy dodatkowo wyposażyć drzwi w samozamykacz oraz atestowaną wkładkę patentową.
Ponadto drzwi z przeszkleniami mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Zapobiegają stratom ciepła, a tym samym skutecznie chronią przed zimnem i poprawiają bilans energetyczny domu. Współczynnik Uw dla drzwi z pakietem trzyszybowym jest mniejszy niż 1,0 W/m²K.
Piękne jak szklane drzwi
Szklane drzwi wejściowe są równie bezpieczne, co ich odpowiedniki wykonane ze standardowych materiałów. Dodatkowo dają szerokie możliwości aranżacyjne. Różnorodny przekrój modeli, kolorów, wzorów, aplikacji i dodatków pozwala idealnie dopasować wygląd skrzydeł do projektu domu. Możemy wybrać szyby o satynowym wykończeniu, refleksyjne, barwione w masie lub poddane procesowi piaskowania z pozostawieniem elementów przezroczystych. Wyróżnikiem tych ostatnich są dekoracyjne wzory – od bardzo subtelnych do wyrazistych aplikacji. Dodają one drzwiom lekkości i oryginalności, nie zmniejszając jednocześnie ich walorów funkcjonalnych, w tym poziomu bezpieczeństwa. Możemy wybierać spośród form pasujących do klasycznych domów, jak i prostych, zgeometryzowanych aplikacji przeznaczonych do nowoczesnych projektów. Dzięki takiej różnorodności i estetycznemu dopasowaniu do całości drzwi stają się estetyczną wizytówką domu, elementem, który zachwyca już od progu.
Design czy prywatność?
Piękne widoki i ciekawy design lub intymność i prywatność? Już nie trzeba wybierać. PRIVA-LITE to aktywne szkło, zmieniające swoją przezierność pod wpływem prądu elektrycznego. Jedno naciśnięcie przycisku decyduje o transparentności szyby. W laminowanym szkle umieszczono folię zawierającą ciekłe kryształy (LC), które pod wpływem pola elektrycznego ulegają uporządkowaniu – a szkło staje się przezierne. Po odcięciu dopływu prądu szyba znów staje się matowa, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami i dając poczucie pełnej prywatności. Niezależnie od wybranego poziomu transparentności PRIVA-LITE charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią najnowocześniejsze rozwiązania.
Drzwi zewnętrze z dużymi przeszkleniami są efektowne i oryginalne. Ich niepowtarzalny design, w połączeniu z bogatym wyborem klamek oraz pochwytów, to sposób na wyróżnienie i spersonalizowanie domu. Jednocześnie wizualna delikatność szklanych drzwi kryje w sobie solidne zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, hałasem, stratami ciepła, a przede wszystkim nieproszonymi gośćmi.