Miejsce I: „PIECE BY PIECE. Kawałek po kawałku – zgodnie z naturą” – Aleksandra Boszke i Natasza Stężycka z Politechniki Gdańskiej. Na zdjęciu 4 z promotorką dr inż. arch. Agnieszką Kurkowską. Na zdjęciu 5 z Jurorką Ewą P. Porębską.
Miejsce II i wyróżnienie w kategorii „Zrównoważone budownictwo”: „Les Ateliers du Possible – Warsztaty Możliwości” – Ewelina Dyjach, Julia Grądal i Justyna Zwiernik z Politechniki Wrocławskiej. Na zdjęciu 3 z promotorką dr inż. arch. Anną Berbesz-Wyrodek. Na zdjęciu 4 z Jurorką Dorotą Bartosz. Na zdjęciu 5 z jurorką Alicją Kalinowską-Sołtys.
Miejsce III i wyróżnienie w kategorii „Design”: „Terra Lab & Students Village” – Aleksandra Rzadkosz oraz Aleksandra Fijołek z Politechniki Wrocławskiej. Na zdjęciu 3 z promotorką dr inż. arch. Anną Miśniakiewicz. Na zdjęciu 4 z Jurorem Piotrem Wereskim. Na zdjęciu 5 z Jurorką Moniką Rezulak.
Wyróżnienie w kategorii „Innowacje”:„Chez Grand-mère à la campagne” – „U babci na wsi” – Daniel Nowak z Politechniki Krakowskiej. Na zdjęciu 5 z Jurorem Marcinem Szczeliną.
Podwójne zadanie konkursowe

Ceremonia ogłoszenia wyników – finał krajowy 20. edycji Architecture Student Contest. Na zdjęciu Agnieszka Kalinowska-Sołtys oraz Michał Ciesielski.

Od lewej: Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Marek Chrobak, Ewa P. Porębska, Marcin Szczelina, Dorota Bartosz, Monika Rezulak, Anna Kozera, Michał Ciesielski, Piotr Wereski.
O Saint-Gobain
Saint-Gobain, światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność. Grupa, która w 2025 r. obchodzi 360. rocznicę swojego istnienia, pozostaje bardziej niż kiedykolwiek zaangażowana w realizację swojego celu: “MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.
Wartość sprzedaży w 2024 roku: 46,6 mld EUR.
161 000 pracowników w 80 krajach.
Firma podjęła zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.
Więcej informacji o Saint-Gobain można znaleźć na naszej stronie: www.saint-gobain.pl.
Dodatkowe informacje:
Michał Ciesielski, dyrektor marki, komunikacji i cyfryzacji:
michal.ciesielski@saint-gobain.com
Monika Mazurek-Skrzekowska, kierownik marki i komunikacji:
monika.mazurek@saint-gobain.com