O Saint-Gobain
Saint-Gobain, światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa - projektuje, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania dedykowane renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiemu budownictwu oraz dekarbonizacji branży budowlanej i przemysłu są opracowywane w ramach ciągłego procesu innowacji, zapewniającego zrównoważony rozwój i wydajność. Zobowiązaniu Grupy przyświeca jej cel nadrzędny: "MAKING THE WORLD A BETTER HOME".
Wartość sprzedaży w 2023 roku: 47,9 mld EUR.
160 000 pracowników w 76 krajach.
Firma podjęła zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.
Więcej informacji o Saint-Gobain znaleźć można na naszej stronie: www.saint-gobain.com oraz na X @saintgobain.
O Grupie NorDan
Grupa NorDan (NorDan Gruppen AS) została założona w 1926 r., stopniowo stając się jednym z wiodących producentów zrównoważonych okien i drzwi w krajach nordyckich, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Grupa posiada 12 zakładów produkcyjnych i 30 biur sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Polsce, Litwie, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Chinach. Zatrudnia ok. 2300 pracowników i w 2023 r. osiągnęła dochód w wysokości 4,9 mld NOK.
Więcej informacji o NorDan Group: www.nordangruppen.noi.
1. Dyrektywa (UE) 2024/1275 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 kwietnia 2024 r. o charakterystyce energetycznej budynków
2. GreenTech® to oznaczenie najbardziej zrównoważonych okien i drzwi firmy NorDan. Linia okien i drzwi NorDan GreenTech® obejmuje drewniane skrzydła okienne i ościeżnice. Drewno pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej FSC lub PEFC, a fabryki NorDan posiadają certyfikat FSC. NorDan GreenTech® oferuje wysoką efektywność energetyczną, do 30 lat gwarancji na korozję drewna i do 60 lat oczekiwanej żywotności. Produkty NorDan GreenTech® posiadają szeroką dokumentację, w tym wiodące w branży EPD, cyfrowe rozwiązania wspierające klienta oraz są zgodne z taksonomią UE.
3. ORAÉ® jest pierwszym na rynku szkłem o obniżonym śladzie węglowym, charakteryzującym się wyjątkowym współczynnikiem potencjału globalnego ocieplenia (GWP) wynoszącym zaledwie 6,64 kg CO2 eq/m² dla szkła o grubości 4 mm (cykl życia A-C, EPD dostępne na Environdec). 42% redukcja emisji CO2 w porównaniu ze średnią europejską dla szkła float Saint-Gobain Glass jest możliwa dzięki zastosowaniu w procesie produkcji dużych ilości stłuczki szklanej (szkła pochodzącego z recyklingu) oraz energii ze źródeł odnawialnych.